TGV

Bu web sitesi sadece sağlık profesyonelleri içindir.

Sağlık profesyoneli misiniz?

Güncel Gastroenteroloji
Get Adobe Flash player

Bu kitaplardan edinmek
için lütfen bizi arayınız.
0312 362 07 87

Güncel Gastroenteroloji Sayı: 14/3 | Eylül 2010

Güncel Gastroenteroloji Dergisi

Güncel Gastroenteroloji dergisi Türk Gastroenteroloji Vakfı bilim adamlarının katkısı ile gastroenterolojiyi ilgilendiren konulardaki problemlerin çözümüne katkıda bulunmak için yayımlanmaya başlamıştır.

Güncel Gastroenteroloji, gastroenteroloji ile ilgili tüm kesimleri ortak bir bakış açısı etrafında toplayacak ve güncel gelişmeler konusunda sürekli bilgi alış verişini sağlayacak bir yayın organıdır. Tamamıyla Türkçe yayımlanan bu derginin hedef kitlesi, Pratisyen hekimleri gastroenteroloji alanında daha çok iş yapan, söz sahibi bir konuma getirmektir. Güncel Gastroenteroloji pratisyen hekimlerle olan işbirliğini kurslar, paneller, kongreler düzenleyerek zaman içinde geliştirecektir.

Bilim yayıncılığının, bilimle uğraşan, bilgim üreten çevrelerin etki alanında kalması zorunluluğuna inanıyoruz. Bir başka açıdan bakılırsa, ilgisiz kesimlerin konuyu sahiplenip her türlü çıkar için kullanmasına, bilimle uğraşan kesimlerin zemin hazırlamalarını ve sessiz kalmalarını doğru bulmuyoruz.

Toplumun bilime ilgi ve duyarlılığının artması, hekimlerin bilimsel gelişmeleri yakından izleyerek bunu topluma yansıtmasıyla gerçekleşebilir. Sizlerin gayreti ile ülkemizde de zamanla bilim toplum yaşamında yerini almaya başlayacaktır. Toplumun bilimsel kültürünün gelişmesi için yapılacak tüm çalışmalarda Güncel Gastroenteroloji sizlerle birlikte olacaktır. Benzer çalışmaların diğer bilim dallarında da yapılması en büyük arzumuzdur. Benzer çalışmalar ile ülkemizde hekimlerin dünyasında bir hareketlilik sağlayacak bu da ülkemizin sosyo-ekonomik gelişmesine önemli katkılar getirecektir.

TÜRK GASTROENTEROLOJİ VAKFI

Makaleler

Akıl Durgunluğu Sendromu
Prof. Dr. Ali ÖZDEN

Prof. Dr. Semih BASKAN İle Bir Söyleşi
Söyleşiyi Yapan: Prof. Dr. Ali ÖZDEN

Değerli Hocamız
Profesör Doktor Esat ERENOĞLU Anısına

Prof. Dr. Tülay SARIÇAM

Ailesinin Gözüyle Keşkeleri Olmadan Yaşayan Bir Bilim İnsanı
Prof. Dr. Esat ERENOĞLU

Neslihan ERENOĞLU, Ceyda ERENOĞLU

Barret Özofagusunda Takip ve Tedavi
Senem MARAL , Cansel TÜRKAY

Zenker Divertikülu
Özgür FIRAT

Akut Karaciğer Yetmezliği
Yeter BAYRAM, Cansel TÜRKAY

Hepatosellüler Karsinom Tanı ve Tedavisi
Adnan TAS

Enteral ve Parenteral Beslenmeye Klinik Yaklaşım
Ulvi DEMİREL, İbrahim Halil BAHÇECİOĞLU

Tgv

Bizmopen